Gece Yürüyenler
Gece Yürümeye hazır mısın ? O zaman ad-Soyad şeklinde kayıt olman yeterli ...
Gece Yürüyenler
Gece Yürümeye hazır mısın ? O zaman ad-Soyad şeklinde kayıt olman yeterli ...
Gece Yürüyenler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Gecenin kör karanlığında ıssız sokaklar kan gölüne dönüyor ~

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

+ Gizli Bölme

3 posters
YazarMesaj
Sborgian Burothanq
Göçebe Kurtadam & Lock Kütüphanesi Sahibi
Sborgian Burothanq

Seviyeler
Rol Oyunu Seviyesi: +++++

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyCuma Mayıs 15, 2009 2:02 pm

Spoiler:
Lucian Aberforth McLagger
•Kurtadam Lideri & Mark'n Silah Dükkanı Sahibi•

Seviyeler

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: Geri: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyCuma Mayıs 15, 2009 2:25 pm

Büyük savaşın getirdiği sıkıntılar herkesi sardığı gibi Lucian'ıda sarmıştı . Herkesi , her sevdiğini kaybetmişti . Sadece Rufus hayattaydı ... Derdini giderecek , bu halini aydınlatacak bir tanıdığının olmasına sevinerek yol boyunca yavaş adımlarla birlikte , hırıltılı nefesiyle yürümeye devam ediyordu . Yanından geçmekte olanlar , özellikle dişiler ona hayranlıkla bakarken o kafasını kaldırıp gözlerinden öfke saçıyordu . Öfkesini saklamayı hiç bir zaman düşünmemişti , o böyle biriydi ve kimseden korkmuyordu . Yürüdüğü yolda takip edildiğini hemen farketmişti fakat ; biraz daha izlenmeyi istercesine yolda yürümeye devam ediyordu . Gideceği yol zaten çok ıssızlaşacaktı birazdan ve o zaman arkasındaki yaratığı yere serecekti . O aklından bunları geçirirken az önce düşündüğü ıssızlaşmış olan yola varmıştı. Arkasını dönüp tabancasını çıkarması en fazla bir saniye sürmüştü . Tabancayı karşısındaki kara kovboy şapkası takmış olan adama doğrulttu . İçindeki öfkeyi kusarcasına havaya bir el ateş etti ve ;

' Beni niye izliyorsun ? '

dedi . Adam hala belindeki bıçağa dokunmamıştı bile . Fakat ; artık elini oraya attığı an ölüm fermanını imzalamış olurdu , belki de bunu farkettiğinden hiç hareket etmiyordu . Lucian , bunları düşünürken ve adamın cevabını beklerken hırıltılı ve kalın ses konuşmaya başladı ;

' Ne olur ne olmaz usta . '

sesi duyduğu anda bir silah sesi daha patlamıştı . Bu silah da Lucian'ınkiydi . Bu sefer hedefi adamın şapkası olmuş ve onu havaya uçurmuştu . Şapkası kafasından çıktığında sağ kolu Hector olduğunu farketti . Silahı tekrar kabzasına soktu ve biraz yaklaşıp tehlikeli bir sesle ;

' Bu saatten sonra bana korktu mu dedirteceksin Hector ! '

ve devam etti ;

' Bu sokaklarda rahat dolaşmak için savaşıyoruz . Rahat dolaşalım ki diğerleri rahat olmasın ! '

dedi ve arkasını dönüp hızlı adımlarla yoluna devam etti . Hector'un onu artık takip etmeyeceğini iyi biliyordu . Belki Lucian'ın işi bitene kadar o yolun sonunda beklerdi fakat ; buna da kızacağını bilip geri dönmüş olma ihtimali daha yüksekti . Lucian , hızlı adımlarla bir kaç yüz metre yürüdükten sonra küçük fakat ; ihtişamlı olmasına rağmen yine de göze çarpmamayı hedefleyen Lock Kütüphanesinin önünde durdu . İçerideki bilge doğduğundan beri Lucian'ın yanında yetiştiği Sborgian'dı . Kapıyı nazikçe açıp içeri daldığında kimsenin olmadığını gördü . Nerede olabileceğini tahmin edip kütüphanenin sonuna doğru yavaş adımlarla ilerledi . Tedbiri de elden bırakmış değildi . Gizli bölmeye geldiğinde tek bir şey geçiyordu aklından ... Yaşanmamışlık ... Kapak hafifçe açıldı ve onu kendi içine çekip aldı . Sborgian yuvarlak masada oturmuş kitap okuyordu . Yine yanlızlığı depreşmiş gibiydi . Onu rahatsız etmeyecek şekilde geçip karşısına oturuverdi...
Jasper Rufus McLagger
Bakan & Kurtadam
Jasper Rufus McLagger

Seviyeler

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: Geri: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyCuma Mayıs 15, 2009 2:53 pm

Jasper kalabalık sokak üzerinde dikkatleri üzerine çekmemeye çalışarak ilerliyordu. Her adım atışında biraz duraklamak zorunda kalıyor, derin bir nefes aldıktan sonra insan denizinin ortasında bir adım daha atıyordu. Gelişmiş duyuları yüzünden burnuna gelen ter ve pislik kokusu ve bazen de parfüm kokuları gözlerinin yaşarmasına sebep oluyordu. Adımlarını sıklaştırıp insan denizinin içinde zorlukla ilerlerken aklında sadece Lock Kütüphanesi vardı. Oraya gidip biraz araştırma yapmak istiyordu. Aklındaki soru işaretlerinin yerine çözümler getirmek istiyor, yavaş yavaş kafasında şekillenen güzel planını geliştirmek istiyordu. Belki yaşlı Sborgian'dan bile bir kaç taktik alması mümkündü. Bu umutlar ve duygular içersinde kütüphaneye doğru yaklaşıyordu.

Kalabalıktan kurtulmak için kendini kütüphaneye giden ara sokağa fırlatırken derin bir nefes koyverdi. Kalabalıktan kimse onunla ilgilenmiyor gibiydi. Yavaş yavaş doğruldu ve üzerini temizledi. Tekrar arkasına baktı. Şüphelenecek bir durum yok gibiydi. Tatminkâr bir ifadeyle gülümsedi ve hızlı bir biçimde kütüphanenin yolunu tuttu. Ara sokak üzerinde ilerlerken etrafına bakmıyordu bile. Zaten ezberlediği için pek umursamıyordu. Paltosuna çarpan rüzgâr paltosunun havalanmasına neden oluyordu. Jasper hiç istifini bozmadan ilerlemeye devam ederken sokak boyunca yankılanan ve Jasper'ın yüzünden kısa bir şaşkınlık dalgası geçmesine sebep olan iki el ateş etme sesi duyuldu. Jasper hemen ellerini palalarının üzerine koymuştu. Aynı hızla ama daha tedbirli bir biçimde ilerlerken karanlık bir köşede siluet şeklinde birini gördü. Kasılırken onun kim olduğunu anlamaya çalışıyordu. Biraz daha yaklaştığında kim olduğunu anlamıştı.

'' Hey Hector! Seni burada görmek ne hoş. Buraya gelme sebebin ne? ''

Jasper alaycı bir şekilde güldü. Hector'un hırıltılı nefesini yüzünde hissediyordu sanki. Daha Hector'un cevap vermesine fırsat vermeden hızlı bir biçimde umursamazsa kütüphanenin kapısına yaklaştı. Hector'un dişlerini gıcırdattığını duyabiliyordu. Yavaş yavaş kapıya yaklaşırken abisi Lucian'ın burada olduğunu farketti. Heyecanlanmıştı. Ne de olsa onunla bir süredir görüşmüyorlardı ve onu özlemişti ister istemez. Ne kadar sert olması ve konumunu koruması gerekse de onu özlüyordu. O, abisiydi.

Kapıyı tıklamadan içeri girdi hızlıca. İçeri girer girmez en sondaki kitap rafının köşesinde dalgalanan bir paltonun ucunu gördü. Hızlı bir biçimde oraya ilerlerken bir tıkırtı sesi yükseldi. Gülümsedi ve arkasına bir kere daha baktıktan sonra son raftan sağa dönüp küçük kapıyla karşı karşıya geldi. İçinden gizli kelimeyi üst üste tekrarlarken kapı küçük bir tıkırtıyla açıldı. Jasper içeri girdi ve Sborgian ile Lucian'ın bir masa karşılıklı bir biçimde sessizce oturduklarını gördü. Daha içeri girer girmez sessizliği bozduğunun farkına varmadan kapıyı kapattı ve çevikçe abisine yaklaştı. Gözleri parlıyordu.

'' Abi, seni özledim. ''
Sborgian Burothanq
Sborgian Burothanq

Seviyeler

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: Geri: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyCuma Mayıs 15, 2009 3:09 pm

Yaşlılık ve yaşanmamışlık ... Bu iki sözcük gerçekten benim hayatımı oluşturan kelimelerdi . Sonumun geldiğini hissetmiş olmam yaşamımı hiç bir zaman değiştirmedi . Çünkü ; ben zaten gençliğimde de yaşlı ve yaşamıyor olan biriydim . Isırıldığımda herşeyin değişeceğini ve yeni , güçlü bir karaktere sahip olacağımın hayaliyle yaşarken beni ısıran ahmak ! Evrimimi tamamlayamamış ve yarı kanımın içine girememişti . Bunun tek sorunu aslında tam kurtadama dönüşememem ve hiçbir kimseyi kurtadam yapamayışım oluyordu . Geri kalan tüm özelliklerim birazdan karşıma gelecek olan iki genç delikanlı ile aynı olacaktı . Lucian beni gerçekten çok mutlu eden bir türdaşımdı . Jasper'ı da sevsem de beyaz ışık gözlerimi iki gün toparlayamama neden olduğundan dolayı biraz kin tutmuştum ona ... Yukardan sesler gelmeye başladı . Anlaşılan misafirlerim gelmişti , üst kapı aralandıktan sonra içeriye boylu poslu ve yakışıklı mı yakışıklı bir genç girdi . Bu Lucian'ın ta kendisiydi ve gerçekten görüşmeyeli çok büyümüştü . Önümdeki kitabı okuyormuş gibi yapıyordum . Onun benim rahatımı bozmayacağımdan emindim fakat ; onu karşımda bu şekilde görmek hoşuma gitmiyor değildi . Altıncı hissim aşırı güçlüydü ve Lucian'ın bile bilmediğinden emin olduğum bir şeyi görüyordum . Birazdan kardeşi buraya gelecekti , benimle konuşması ona iyi gelecekti çünkü . Kafası çok karışık ve çalışkan birinin bunu yapması doğal birşeydi . Çok geçmeden bir takırtı daha ve üst kapının aralanışı gerçekleşti . Yaşlı dudaklarımın *hıh sesi eşliğinde gülümsediğini ve zafer kazanmış bir komutan gibi kitabı daha dik okumaya başlayışım tam bir çocuk gibiydi . Kafamı kaldırmamla küçük kardeşin sessizliği bozması bir olmuştu . Aynı kalın ve bir o kadarda çocuksu sesi konuşmuştu ;

'' Abi, seni özledim. ''

Lucian'ın bu çocuğa niye soğuk davrandığını biliyordum . Fazla bağlılık hiç bir zaman iyi değildi . Karşımdaki akıllı lider de kardeşine aynı bunu uyguluyordu . Kafasını yavaşça kaldırıp selam verdikten sonra bana doğru bakmaya başlamıştı . Bende yaşlı ama hala keskinliğini kaybetmeyen mavi gözlerimle ona bakarak ;

' Hoşgeldin evladım .. '

dedim . Hemen ardından kafamı kaldırıp Jasper'ın şaşkın yüzüne baktım ve ;

' Sende hoşgeldin delikanlı . '

dedikten sonra tekrar kitap okumaya başladım . Bir soruları varsa onların beni dürteceğinden emindim . Çünkü ; artık kitabı okumadığımı onlarda anlamışlardı ...

Seviyeler

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: Geri: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyCuma Mayıs 15, 2009 3:17 pm

Lucian , şaşkınlıkla Sborgian'ın gözlerini yakalamaya çalışıyordu fakat ; o kitaba öyle kenetlenmişti ki sanki dünyadan kopup gidivermişti . Tam bu sırada üst kapı birden açılıverdi . Refleks olarak silahına davranıp kapıya doğrulttu fakat ; gelen küçük kardeşi Jasper'dan başka kimse değildi . Jasper geldiğinde Lucian çoktan yerine oturmuş ve onunla gözgöze gelmemeye çalışıyordu . Kardeşini çok seviyordu ve ona zarar gelmesini istemediğinden bakanlığa sokmuştu Kendisini çok geliştirip bakan olduğunda ise onun artık kendini koruyabileceğini anlamıştı . Fakat ; bu anlayış fazla uzun sürmeden Jasper , tekrar onun küçük kardeşi konumuna girmişti . Lucian , kardeşinin sesini duyduğunda cebinden bir tane sigara çıkartıp ağzına oturttu . Bu sırada kardeşi ;

'' Abi, seni özledim. ''

dediğinde adeta içi parçalanmıştı fakat ; merhamet kurtadamlara göre bir şey değildi . Hele şu savaş zamanında hiç olmayacak işti . Hafifçe kafasını salladıktan sonra yaşlı Sborgian'ın gözleriyle kesişti siyah boncuk karası gözleri ... Ve ardından sanki cızırtılı bir radyodan çıkarmışçasına gelen yaşlı ses ;

' Hoşgeldin evladım . '

dedi . Lucian , sigaradan bir duman aldıktan sonra kafasını kaldırıp ;

' Hoşbulduk Sborgian . '

dedi . Gözleri arada kardeşine de kaymaya devam ediyordu ...
Jasper Rufus McLagger
Bakan & Kurtadam
Jasper Rufus McLagger

Seviyeler

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: Geri: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyCuma Mayıs 15, 2009 3:31 pm

Jasper kendisine gösterilen umursamazlık karşısında hem hayal kırıklığına uğramış, hem de kızmıştı ama bir tepki vermeden saygıyla kabullendi bu soğuk selamlaşmayı. Stratejik açıdan çok yakın bağ kurmamaları gerektiğini biliyordu ama yine de kendini tutamadığı zamanlar oluyordu. Hayatta en sevdiği kişi, tek sahip olduğu aile, baba, abi... Jasper ne kadar umursamamaya çalışsa da Lucian hayattaki en önemli şeydi Jasper için. Jasper bu duygular içersinde abisinin arkasından dolandı yavaşça ve masanın bir kenarına oturup Sborgian'ın selamına karşılık verdi.

'' Hoşbulduk, Sborgian. ''

Sborgian sessizce kitabına dönermiş gibi yaparken Jasper bakışlarını abisine yöneltti. Onu son gördüğünden bu yana ne kadar zaman geçtiğini farketti dehşetle. Abisini en son onun tarafından ısırıldığında görmüştü. Ne kadar zaman geçmişti? On sene? Bilemiyordu Jasper. Zaman mefhumunu yitirmişti. Bu da uzun bir zaman olduğu anlamına geliyordu elbette. Jasper bir süre daha Lucian'a baktıktan sonra yavaşça Sborgian'a doğru döndü. İhtiyar adamın nefes alış-veriş sesleri odayı dolduruyordu. Jasper ilk sözü abisinin alacağı düşüncesiyle palasının sapıyla oynamaya başladı.

Hâlâ ses soluk yoktu odada. Jasper artık dayanamadı ve Sborgian'a doğru dönüp konuşmaya başladı.

'' Eh, buraya sadece oturmak ve susmak için gelmedim. Eğer iznin olursa senden bazı bilgiler almak istiyorum, Saygın Usta. ''
Sborgian Burothanq
Sborgian Burothanq

Seviyeler

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: Geri: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyCuma Mayıs 15, 2009 4:20 pm

Nefesimin hırıltısı iki genci sinir etmiş olabilirdi fakat ; şu anda sadece savaşı düşünüyordum . Bu savaş bitmeli miydi ? Yoksa şu koca dünyaya sığmayacak mıydı bu iki ırk ? Benim aciz bedenim bu savaşı bitirmeye yetse çoktan işi çözümlemeye giderdim . Yaşlılık her tarafımı sarmış olmasa diye dua ediyordum her gün , her geçen gün bir isyan vardı içimde. Yaratana , yaratılışıma isyan ... Okuduğum kitabın adı da buradan geliyordu belki de... ' Yaratılışın Sırrı .. ' . Ben kitabın aralarında sevdiğim yerleri okumaya devam ederken , bir yandan da Lucian'ın keskin ses tonu kulaklarımda yankı bulmuştu .

' Hoşbulduk Sborgian . '

Bu delikanlı gerçekten benim gençliğimi hatırlatıyordu . Gerçi o benim gençliğinden kat ve kat güçlüydü . Ama en az benim kadar korkusuzdu . Öyle olmasa zaten lider olamazdı . Bir ara gözüm Jasper'ın yüz ifadesine takıldı . Hayal kırıklığı her hattından okunuyordu . Hoşuma gitmedi onun bu tavrı , onun üzülmesine dayanamamıştım . Gerçekten ben yaşlanıyordum , yoksa bu merhamet de neyin nesiydi ? Kitabı gürültülü biçimde kapattım . Küçük bir toz bulutu da Lucian'ın üzerine doğru yol almıştı kitaptan kurtulan . Tam bu sırada ise Jasper'ın sesi duyuldu ve ;

' Hoşbulduk , Sborgian . '

dedi . Kafamı kaldırıp ona ince gülümseyişimi gösterdim . Ve oturması için yanımda duran sandalyeyi işaret ettim . Lucian'ın arkasından dolanıp gösterdiğim yere oturduktan sonra biraz etrafı kolaçan etmişti . Ben ise sükunetimi koruyordum . Bekliyordum ki bu iki gençten bir tanesi şu suskunluğu bozup engin bilgilerimden yararlansınlar . Yaralansınlar ki bu savaşta malup olan taraf olmasınlar . Vampirleri küçümsememek gerekirdi , her şeyden önce kurtadamlardan daha zeki olduklarını kabul etmek gerekirdi . Sinsiliklerini zekalarıyla birleştirdiklerinde ise tam bir savaş makinesi konumuna geçiyorlardı . Kurtadamlar ise çoğunlukla beyinlerini değil kalplerini kullanırlardı . Hislerini ... Bu suskunluğu küçük kardeş Jasper bozdu tam da beklediğim gibi . Lucian belki onun yanında konuşmaktan çekinmişti ya da bir şey konuşmaya gelmemişti . Benim yanımda huzur bulduğunu önceden defalarca söylediğinden yola çıkarak bu kanıya varmıştım .

'' Eh, buraya sadece oturmak ve susmak için gelmedim. Eğer iznin olursa senden bazı bilgiler almak istiyorum, Saygın Usta. ''

dedi Jasper. *Saygın usta ... diye geçirdim içinden ve gülümseyişimi ona yansıttım . Bu çocuk gerçekten saygılı ve alçak gönüllüydü .

' Tabi evlat . Buyur ... '

dedim . Beklemeye başladım onun kadifemsi sesinin yankılanmasını ...

Out : Jasper sen devam et.
Jasper Rufus McLagger
Bakan & Kurtadam
Jasper Rufus McLagger

Seviyeler

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: Geri: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyC.tesi Mayıs 16, 2009 11:39 am

Jasper yaşlı adamın gülümsemesine karşılık verirken ne söyleyeceğini kafasında iyice toparlıyordu. Abisi Lucian hâlâ susuyor ve Sborgian'a bakıyordu. Jasper tam olarak ne söyleyeceğini düşünürken yavaşça gözlerini kapadı. Aklında biçim alan planı karşısındaki ihtiyara aktarmak için uygun cümleleri seçmeye çalışıyordu. Gözlerini açtı ve Sborgian'ın ciddi bir şekilde ona baktığını gördü. Artık konuşma vaktinin geldiğini anlamıştı. Yavaşça gerindi ve ardından konuşmaya başladı.

'' Senden vampirler hakkında bilgi istiyorum. Konumumun gücünü kullanarak sahte ya da gerçek bir görgü tanığıyla onların hepsini buradan sürmek niyetindeyim. Halka yapılan saldırıları durdurmaktan ziyade, gelecekte gündeme getireceğim diğer planlarımı güvence altına almak ve ortaya çıkmasını önlemek için. Anladığına eminim, Sborgian. Rahat hareket edemiyoruz. Bu sebeple vampirlerin burada gitmesi şart! Yoksa elimiz kolumuz bağlı, biliyorsun. Bir şeyler yapmalıyız! Savaşı bitirmek için iki taraf da bir girişimde bulunmuyor. Hazır ortalık sakinken halledebiliriz herhalde. İşte sana akıl danışmak için geldim. Sence bu plan iyi mi ve vampirlerin vereceği en beklendik tepki ne olacak? ''

Jasper soluklandı. Aklındakileri bir çırpıda söylemiş ve rahatlamıştı. Yaşlı adamın başının zonklamasına sebep olduğu düşüncesiyle pişmanlık duymaya başlamıştı. Sborgian'ın bakışlarını ellerine indirmesi üzerine Jasper Lucian'a döndü. O Kurtadam Lideri'ydi ve ondan izinsiz bir şey yapamazdı. Yavaşça tekrar konuştu.

'' Bu sözler senin içinde geçerli, Lucian. Senden izinsiz bir şey yapamayacağımı biliyorum. Seni burada bulmam iyi oldu. Aklımda bu görev için bir avcı grubu var. Ya da belki bizimkilerden bir grupla geride ısrarla kalmak isteyen vampirleri sürebiliriz. Lütfen sen de fikirlerini belirt. ''

Seviyeler

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: Geri: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyC.tesi Mayıs 16, 2009 12:12 pm

Lucian , sükunetini koruyup karşısındaki ikiliyi izlemekle yetiniyordu sadece. Kardeşi kafasında bir şeyler planlıyordu ve sormak için hazırlanıyordu . Ellerini bağdaştırdıktan sonra karşısındaki ihtiyara saygılı bakışlarla bakmaya devam ediyordu . Ellerinin bağını çözdükten sonra rahat bir şekilde konuşmaya başladı ve ;

' Senden vampirler hakkında bilgi istiyorum. Konumumun gücünü kullanarak sahte ya da gerçek bir görgü tanığıyla onların hepsini buradan sürmek niyetindeyim. Halka yapılan saldırıları durdurmaktan ziyade, gelecekte gündeme getireceğim diğer planlarımı güvence altına almak ve ortaya çıkmasını önlemek için. Anladığına eminim, Sborgian. Rahat hareket edemiyoruz. Bu sebeple vampirlerin burada gitmesi şart! Yoksa elimiz kolumuz bağlı, biliyorsun. Bir şeyler yapmalıyız! Savaşı bitirmek için iki taraf da bir girişimde bulunmuyor. Hazır ortalık sakinken halledebiliriz herhalde. İşte sana akıl danışmak için geldim. Sence bu plan iyi mi ve vampirlerin vereceği en beklendik tepki ne olacak? '

dedi . Bu sırada Lucian kendi kontrolünü kaybetmiş bir şekilde havaya fırladı ve kardeşine sinirli bir şekilde bakarken Sborgian'a da aynı öfkeyle bakmaya devam ediyordu . Bu savaşı bitirmenin tek bir yolu vardı o da bütün o kanı bozukları öldürmekti . Başka çaresi yoktu ve olamazdı da ... Bizim atalarımıza ihanet eden adamları sadece buradan sürerek ceza vermek çok anlamsızca bir işti. Yüksek bir sesle konuşmaya başladı ;

' Bu savaş bitmeyecek ! Siz ikiniz eğer barış planları yapıyorsanız bunu aklınızdan çıkarın . Benim ırkım , o kanı bozuklardan bin kat daha güçlü . Eğer korkuyorsanız tarafsızlığınızı ilan edersiniz . '

dedi. Tam bu sırada arkasını dönüp kapıdan giderken kardeşinin son cümlelerini duyma şansı elde etmişti sadece . Fakat ; bu onun gidişine engel olamadı ...

'...Lütfen sen de fikirlerini belirt. '

Kapıdan dışarı adımlarını atarken bağırarak ;

' Ben söliyeceğimi söyledim ! '

dedi ...

* Sborgian sen yaz.
Sborgian Burothanq
Sborgian Burothanq

Seviyeler

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: Geri: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyC.tesi Mayıs 16, 2009 12:23 pm

Karşımda oturmuş düşünceli genç kurdu izliyordum . Saygılı bakışlarını göz kapakları perdelemişti . Gözlerini kapatıp düşünmeye ve cümlelerini toparlamaya başlamıştı . Ben ise Lucian'a kaydırdım gözlerimi , onun esrarengiz yüzü benim gençliğimi yine hatırlamama yardımcı oluyordu . Eğer onun kadar güçlü olsaydım kesin bu savaşı bitiren taraf olurduk fakat ; büyük McLagger , karşımdaki Lucian kadar akıllı ve güçlü değildi . Adeta Volturi'ye bağlı çalışıyordu . Gerçi son savaştan sonra Volturi'yi bayağı hırpalayıp ondan daha güçlü olduğunu göstermişti fakat ; ne olursa olsun bu gücünü ittifak sağlamken yapmalıydı . Ben bunları düşünürken genç kurt konuşmaya başladı ve ;

' Senden vampirler hakkında bilgi istiyorum. Konumumun gücünü kullanarak sahte ya da gerçek bir görgü tanığıyla onların hepsini buradan sürmek niyetindeyim. Halka yapılan saldırıları durdurmaktan ziyade, gelecekte gündeme getireceğim diğer planlarımı güvence altına almak ve ortaya çıkmasını önlemek için. Anladığına eminim, Sborgian. Rahat hareket edemiyoruz. Bu sebeple vampirlerin burada gitmesi şart! Yoksa elimiz kolumuz bağlı, biliyorsun. Bir şeyler yapmalıyız! Savaşı bitirmek için iki taraf da bir girişimde bulunmuyor. Hazır ortalık sakinken halledebiliriz herhalde. İşte sana akıl danışmak için geldim. Sence bu plan iyi mi ve vampirlerin vereceği en beklendik tepki ne olacak? '

dedi . Gözlerim parlamaya başlamıştı . Karşımda bir sıcaklık yüzüme vuruyordu . Döndüğümde Lucian'ın öfkesinden deliye döndüğünü gördüm . Niye bu kadar sinirlenmişti anlamadım fakat ; bu sinir pek hayra alamet değildi . Onu tanıyorsam bu öfkeyle bizi bile öldürebilirdi . O yüzden temkinli olmalıydım . Yaşlı ellerimle cebimi kontrol ettim fakat ; birden kontrol ettiğim metal yerinden fırlayıp bir köşeye uçtu . Bu olsa olsa Lucian'ın akıllılığı sayesinde olurdu . Lucian tam bu sırada yüksek bir sesle konuşmaya başladı ;

' Bu savaş bitmeyecek ! Siz ikiniz eğer barış planları yapıyorsanız bunu aklınızdan çıkarın . Benim ırkım , o kanı bozuklardan bin kat daha güçlü . Eğer korkuyorsanız tarafsızlığınızı ilan edersiniz . '

dedi . Gerçekten bunu yapmasındaki amacı anlamıştım şimdi . Gözlerim biraz daha aralandı ve onun kaskatı suratına ve yavaş ama sert adımlarını izlemeye koyuldum . *Dur diyemiyordum çünkü ; boşuna yorulmak biz yaşlılara göre değildi . Bu sırada kardeşi konuşmaya tekrar başladı fakat artık pek bir önemi olmasa gerekti ;

' Bu sözler senin içinde geçerli, Lucian. Senden izinsiz bir şey yapamayacağımı biliyorum. Seni burada bulmam iyi oldu. Aklımda bu görev için bir avcı grubu var. Ya da belki bizimkilerden bir grupla geride ısrarla kalmak isteyen vampirleri sürebiliriz. Lütfen sen de fikirlerini belirt. '

dedi . Lucian , bu sözlerin tamamını duymasa gerek hafifçe arkasını döndükten sonra inatçı bir tavırla birşeyler mırıldanıp tekrar topuk sesleri ardında kaybolup gitti . Üst kapı hafifçe kapandıktan sonra yüzümü ve yine eski gülümseyişimi suratıma yerleştirip çocuğa baktım ;

' Bak evlat .. Sen abini benden iyi tanımıyorsun . Bu adamı bu yerlere getiren hırsından başka bir şey değildir ve cümlelerinde bir yanlış gördüğü anda öfkesi başına vurur. O yüzden şimdilik aldırma , sürme olayı da bizi aşar ... Yüz yıldır onları ayrı bir yere göndermek amacıyla savaşıyoruz zaten . Eğer gidecek olsalardı giderlerdi . Zorla gönderelim diyorsan zaten biz onları ebedi dünyaya göndermek için uğraşıyoruz.. '

dedim ve arabulucu bir tavırla göz kırptım . Yaşlı göz kapağım gözüme baskı uyguladığında biraz acı hissettsem de kısa sürede açtım ve tekrar karşımdaki genç kurda bakmaya devam ettim ...
Jasper Rufus McLagger
Bakan & Kurtadam
Jasper Rufus McLagger

Seviyeler

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: Geri: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyC.tesi Mayıs 16, 2009 12:45 pm

Jasper konuşmasını tam bitirmişti ki öfkeyle bağırıp çıldıran abisi karşısında şaşkınlıktan dili tutuldu. Lucian öfkeyle kalkıp bir şeyler mırıldanarak kapıdan çıkıp uzaklaşırken Jasper içinde büyüyen öfkeye yenik düşmemek için elinden geleni yapıyordu. Yaşlı Sborgian konuşurken öfkesi giderek büyüdü. Sborgian'ı kırmak istemediği için hızla oradan uzaklaşması gerektiğini düşünüyordu. Hınçla yerinden kalktı. Ağzını açtığı anda küfürler ve hakaretler yağdıracağını bildiği için saygıyla başını eğdi ve topuklarını sertçe yere basarak bölmenin kapısına yaklaştı. Son bir kez arkasına baktı ve ardından hınçla kapıyı açıp dışarıya çıktı. Lucian hemen önündeydi. Koşarak ona doğru gitti. Artık öfkesine teslim olmuş, olacakları bildiğinden pişmanlık duymaya başlamıştı.

Jasper'ın öfkesi dizginleri ele geçirmişti ki bu çok az olurdu. Öfkenin kontrolündeki Jasper hızlı ve sert bir biçimde Lucian'ın koluna uzandı ve kendine çevirdi kabaca. İçerden cılızca direnen gerçek Jasper bir darbe bekliyordu ama öyle bir şey olmadı. Öfke bağırmaya başlamıştı. Jasper'ın düşüncelerini ortaya döküyordu.

'' LANET OLSUN LUCIAN! ÇOCUKÇA DAVRANMAYI BIRAK ARTIK. YETER! BU LANET OLASICA SAVAŞIN BİTMESİNİ İSTEDİĞİNİ BİLİYORUM İÇTEN İÇE! VE BEN BU DOĞRULTUDA ÇALIŞMALARIMI SÜRDÜRÜRKEN SENİN TEK YAPTIĞIN KAPILARI SURATIMA ÇARPMAK. DERDİN NE SENİN? İÇİNDEKİ BU İSTEĞİ BASTIRMAK İÇİN HIRSINI ÖFKEYE ÇEVİRİP BUNU BANA VEYA HERHANGİ BİRİNE KUSMAYA HAKKIN YOK! BEN NE DEDİM ŞİMDİ? BARIŞ YOLLARI ARADIĞIMI MI SÖYLEDİM? DİNLEMEYİ BİLE UNUTMUŞSUN LUCIAN. SENİN İÇİN ÇALIŞIYORUM. SENİN İÇİN! ''

Jasper artık gözlerinden gelen yaşlara engel olamıyordu. Moral patlaması yaşarken kendisine şaşkın şaşkın bakan ağabeyinin farkında bile değildi Lucian'ın kolunu bıraktı ve bir adım geri gitti. Hâlâ yere bakıyordu.

'' Sadece senin için bu saçma savaşa katıldım, Lucian. Sadece sen istedin diye senin olduğun şey olmayı kabul ettim. Her şey senin içindi. Ama sen bunu göremeyecek ve hissedemeyecek kadar kör, sağır ve dilsizsin. Senin için yaptığım şeyleri gözardı ederek nereye kadar gitmeyi düşünüyorsun? İçindeki gerçek isteği bastırmak için ne yapabileceksin ki? Ben senin amaçların için yaşıyorum Lucian! LANET OLSUN LUCİAN! BEN ONLARIN KÖKÜNÜ KAZIMAYI İSTİYORUM AMA SENİN BUNDAN HABERİN YOK! ''

Jasper'ın solukları hızlanmış, gözyaşları kesilmişti. Artık dosdoğru Lucian'ın gözlerinin içine bakıyordu. İçinden yükselen pişmanlık duygusunu bastırdı ve dimdik ayakta durup Lucian'ın gözlerinin içine bakmaya devam etti. Yaşlı Sborgian'ın bu konuşmayı duymamış olduğunu umuyordu ama bu konuşmayı Hector'un duyduğundan bile emindi. Soluklarını bir düzene sokmaya başladı yavaş yavaş.

Seviyeler

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: Geri: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyC.tesi Mayıs 16, 2009 1:25 pm

Kapıyı çarpıp çıkmasıyla bir kapı sesi daha arkasında belirmişti . Gözlerini arkaya çevirmekten korkarak adımlarını hızlandırmış ve ilerlemeye başlamıştı . Tam bu sırada kolunda bir baskı hissedip geri döndü . Altı patlara bir göz attı fakat ; içindeki ses saçmaladığını ona belirttiğinden gözleri kardeşine çevrildi tekrar. Tam bu sırada Jasper öfkeyle haykırdı son cümlesi Lucian'a bir balta gibi inmişti adeta.

' SENİN İÇİN! '

Lucian kafasını kaldırdığında gözlerinden iki damla yaş aşağı doğru süzülürken elini kardeşinin omuzuna attı . Gözlerini tekrar ona diktiğinde ise o bir adım geri çekilip tekrar konuşmaya başladı . Bu sefer gözlerindeki yaşlar dinmiş , yerini soluk soluğa kalmış bir beden almıştı . Lucian , kardeşinin lafı bittikten sonra altıpatları düzeltti ve bir elini onun omuzuna attı , konuşmak için yerde bir kaç saniye göz gezdirdi ardından ;

' Özür dilerim kardeşim .. Her zaman seni korumak adına çabaladım . Hep bu ortamdan geri kalmanı istedim . Seni kurtadam yapar mıydım sanıyorsun ? Eğer o ölümcül hastalığa tutulmasan hayır yapmazdım . Çünkü , bu savaş o zamanlardan beri vardı . Bundan sonra da olacak , bu yüzden öyle sinirlendim . Ama görüyorum ki kardeşim artık koskoca , korkusuz ve güçlü bir kurt . Her zaman arkandayım . Ama benim metodlarımı sınama ... '

dedikten sonra arkasındaki Hector'a baktı . Silahını çoktan eline almış orada bekliyordu . Gözleriyle yerine sokmasını işaret ettikten sonra tekrar karşısındaki kardeşine baktı...

Jasper Rufus McLagger
Bakan & Kurtadam
Jasper Rufus McLagger

Seviyeler

+ Gizli Bölme Empty
MesajKonu: Geri: + Gizli Bölme   + Gizli Bölme EmptyC.tesi Mayıs 16, 2009 1:40 pm

Jasper omzunda hissettiği sıcak eli yüzünden rahatlamış ve bedeninin kontrolünü yeniden ele geçirmişti. Abisinin sözleri karşısında hüzünle gülümsedi ve bakışlarını tekrar abisinin gözlerine çevirdi. Lucian'ın yüzünden hüzünlü olduğu anlaşılıyordu. Jasper'ın gülümsemesi hâlâ sönmemişti. Yavaş yavaş ellerini kaldırdı ve gözünden akan yaşlardan arta kalanları sildi. Abisine bakmaya devam ediyordu. Derin bir nefes aldıktan sonra onaylar biçimde başını salladı ve biraz geri çekildi. Abisinin eli omzundan kaymıştı. Jasper hâlâ gülümser bir biçimde konuşmaya başladı.

'' Ben-ben özürdilerim. Hep arkamda olduğunu ve olacağını elbette biliyorum. Senin yerini kimse dolduramaz. Sadece... Sadece biraz desteğe ihtiyacım var. Ve sen bir anda çıkınca ben de kendimi kaybettim ve... '' Jasper burnundan güldü. Ona o anda komik gelmişti. Herkesin sert ve korkutucu olduğunu sandığı kurtadamlar arasında böyle dramatik bir sahne yaşandığını ne yazık ki kmse öğrenemeyecekti.

Jasper bakışlarını Lucian'ın omuzlarının gerisinden bakan Hector'a yöneltti. Silahları elindeydi hâlâ ama yavaş yavaş yerine sokuyordu. Biraz önce öfkeyle titreyen palaları şimdi sakince yerinde duruyordu. Jasper tekrar gülümsedi ve geri bir adım daha atarken konuşmaya devam etti.

'' Eh, hadi git artık. Yaşlı Hector'u bekletmek istemezsin değil mi? Ben Sborgian ile biraz daha burada kalmak istiyorum. ''

Jasper elini salladı ve Sborgian'ın bulunduğu bölmeye ilerlemeye başladı. Lucian'ın bir süre daha orada durduğunu ve ardından Hector ile birlikte uzaklaştıklarını farketti tabii ki. Sborgian'ın yanına vardığında Lucian'ın yere devirdiği sandalyeyi kaldırdı ve ona oturup düşünceli bir biçimde Sborgian'a bakmaya başladı.

+ Gizli Bölme
1 sayfadaki 1 sayfası